اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر
1398/07/23
مدير كل دفتر مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت:
مديركل دفتر مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت گفت: از جمهوري اسلامي ايران، مردم و دولت ايران بخاطر استقبال گرم و برگزاري اجلاس وزراي بهداشت كشورهاي مديترانه شرقي در شهر زيباي تهران تشكر مي كنم و مي دانيم كه ايران تمدن و فرهنگ بسيار برجسته اي دارد.

به گزارش وبدا، دكتر احمد المنظري در مراسم افتتاحيه شصت و ششمين اجلاس وزراي بهداشت كشورهاي مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت كه با حضور رييس جمهوري در سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: يك سال از زمان برگزاري كنفرانس سالانه دفتر مديترانه شرقي در خارطوم مي گذرد اما هنوز با چالش هاي زيادي روبرو هستيم.

وي تصريح كرد: شصت و ششمين اجلاس وزراي بهداشت امسال با شعار "سلامت براي همه توسط همه" در ايران برگزار مي شود و با توجه به تغييرات منطقه اي، اهميت ويژه دارد اما اعتقاد دارم كه بهداشت همواره مقدم و مورد تاكيد است و اميدواريم كه بيانيه تهران بتواند باعث تقويت پوشش همگاني سلامت در كشورها شود.

مدير كل دفتر مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت افزود: منطقه ما، تمدن و فرهنگ كهن و همچنين ثروت هاي زيادي ادارد اما از سويي با بحران هاي زيادي از جمله بحران هاي سياسي روبرو است و اين ممكن است موجب ايجاد مشكل در ارائه خدمات بهداشتي و درماني شود و در طول سالهاي گذشته از مراكز بهداشتي زيادي در سطح منطقه بازديد كردم كه مشكلات زيادي داشته اند و گيرندگان خدمات، با محدوديت هايي روبرو بوده اند.

دكتر المنظري ضمن تاكيد بر لزوم توجه به وضعيت ناگوار بهداشتي در سطح منطقه، خاطرنشان كرد: در شرايطي قرار داريم كه بايد وضعيت بهداشتي را با انجام كارهاي بزرگ و برطرف كردن چالش ها، اصلاح كنيم.

وي گفت: خوشبختانه كميته حصبه دفتر مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت اعلام كرده كه اين بيماري در ايران وجود ندارد و ايران توانسته سرخك و سرخجه را ريشه كن كند كه بايد به اين كشور تبريك گفته و از همه دست اندركاران اين حوزه ها، تشكر كنيم.

مدير كل دفتر مديترانه شرقي سازمان جهاني بهداشت يادآور شد: براي اهداف 2023 نقشه هايي ترسيم شده و تلاش هاي زيادي انجام شده تا گام هاي عملي براي تحقق اين اهداف برداريم. بر اساس وظيفه كاري، اخلاقي و انساني و فرمايشات پيامبر اكرم(ص)، مومن براي مومن مانند يك بنيان محكم است و به قول سعدي "بني آدم اعضاي يكديگرند/ كه در آفرينش ز يك گوهرند" بنابراين بايد با همياري و همكاري، در راستاي اهداف 2023 تلاش كنيم تا همه شهروندان از خدمات بهداشتي و درماني بدون تبعيض و محدوديت، بهره مند شوند.
دكتر المنظري خاطرنشان كرد: ديروز مذاكرات بسيار خوبي با كشورهاي مختلف داشتيم و در روزهاي آينده نيز موضوعات مهم بهداشتي مورد بررسي قرار مي گيرد اما در اين دوره از اجلاس، از تجهيزات الكترونيكي براي حفظ محيط زيست بهره مند خواهيم شد و اميدواريم كه با همكاري همه كشورهاي عضو، بتوانيم در راستاي تحقق شعار "سلامت براي همه توسط همه" گام برداريم.
تعداد بازدید:
1
نویسنده:
منبع:
http://behdasht.gov.ir
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، بلوار آيت ا... كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه علوم پزشكي، ساختمان شماره 1، طبقه اول، راهروي شماره 2
كدپستي : 8816758915         تلفن : 33342411-33343006-038
دور نگار :  33343006 -038
Arzyabi@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/09/18
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal