اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات
۱۳۹۹/۹/۴
1398/05/27
مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت:
مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي به همراه رييس دانشگاه علوم پزشكي زاهدان و مدير بازرسي اين دانشگاه از بيمارستانها و مراكز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشكي زاهدان بازديد كرد.

به گزارش وبدا، دكتر محمد حسين حيدري، مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت در بازديد از بيمارستان علي بن ابيطالب (ع) زاهدان اظهار داشت: به استان سيستان و بلوچستان آمدم تا به نمايندگي از وزير بهداشت به همه دست اندركاران عرصه سلامت خداقوت بگويم و از خدمات آنان تقدير كنم.

وي با اشاره به اينكه بيش از 90 درصد ابراز نارضايتي مردم از خدمات سلامت ناشي ازعدم اطلاع آنان از خدمات صورت گرفته در ساعات اوليه ورود به مراكز درماني است، خاطر نشان كرد: پزشكان و پرستاران ضمن ارتباط صميمانه با مردم بايد خدمات سلامت را براي مردم تشريح كنند تا مردم از خدمات صورت گرفته عرصه سلامت اطلاع داشته باشند.

مدير كل دفتر بازرسي وزارت بهداشت تصريح كرد: هدف ما از نظارت ها در حوزه سلامت افزايش ميزان رضايتمندي مردم و تحليل و بررسي ميزان رضايتمندي و ارج نهادن به تلاش وافر همكاران حوزه سلامت است.

دكتر حيدري در بازديد از پروژه 320 تختخوابي واقع در بيمارستان علي بن ابيطالب (ع) زاهدان نيز گفت: پيمانكاران پروژه 320 تختخوابي بيمارستان علي بن ابيطالب زاهدان كه عمليات اجرايي آن را از سال 87 آغاز كرده اند، موظفند هرچه سريعتر نسبت به تكميل اين پروژه اقدام و آن را براي بهره برداري آماده نمايند.

وي افزود: به زودي نماينده اي از دفتر فني وزارت بهداشت جهت بررسي روند تسريع در تكميل و تحويل اين پروژه به زاهدان اعزام خواهد شد.

گفتني است، بيمارستانها، پروژه هاي در حال ساخت و مراكز خدمات جامع سلامت و تسهيلات زايماني دانشگاه علوم پزشكي زاهدان در سفر يك روزه مدير كل دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت مورد بازديد قرار گرفت.
با ارتقاي كيفيت خدمات سطح اول در مراكز جامع سلامت، قطعا افراد كمتري روانه بيمارستانها خواهند شد.


مردم حق دارند خدمات سلامت را با بالاترين كيفيت دريافت كنند
دكتر سيد محمد هاشمي شهري رييس دانشگاه علوم پزشكي زاهدان نيز در بازديد مدير كل بازرسي وزارت بهداشت از بيمارستان علي بن ابيطالب زاهدان(ع) و مراكز خدمات جامع سلامت با اشاره به اينكه گشاده رويي و حسن خلق، از مهمترين خصوصيات بارز ائمه اطهار بوده است اظهار داشت: گشاده رويي و ارتباط صحيح دست اندركاران سلامت با مردم مورد تاكيد ماست و پرستاران و پزشكان ما در اين زمينه سرآمد هستند.

وي افزود: مردم ولي نعمت ما هستند و حق دارند خدمات سلامت را با بالاترين كيفيت ضمن رعايت عدالت دريافت نمايند و لازم است پرستاران، پزشكان و همه ارائه دهندگان خدمات روند ارائه خدمات را براي مردم تشريح نمايند تا مردم از خدمات صورت گرفته و اقدامات بهداشتي و درماني اطلاع داشته باشند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي زاهدان با تقدير از مدير كل بازرسي وزارت بهداشت بيان داشت: نظارت و بازرسي بر ارزيابي و عملكرد تيم هاي سلامت، تحليل واقعيت هاي روز نظام سلامت و افقي روشن در مسير برنامه ريزي براي فردايي بهتر است.

دكتر سيد محمد هاشمي شهري رييس دانشگاه علوم پزشكي زاهدان ادامه داد: وجود مرز مشترك و طولاني با دو كشور افغانستان و پاكستان و همچنين تردد غير مجاز اتباع بيگانه نقش بسزايي در بروز و شيوع انواع بيماري هاي واگير داشته است و از طرفي موجب تشديد حوادث ترافيكي در استان با تحميل هزينه هايي سنگين به نظام سلامت مي شود.

رييس دانشگاه علوم پزشكي زاهدان در حاشيه بازديد مدير كل بازرسي وزارت بهداشت از مركز خدمات جامع سلامت ولي عصر (ع) نيز گفت: برخورداري مردم از خدمات يكسان سلامت در مناطق حاشيه شهرهاي استان از اولويت هاي ماست و در اين زمينه مراكز ما از نظر تجهيزات و كيفيت خدمات توسعه چشمگيري داشته است.

وي افزود: در بيش از 95 درصد مراكز خدمات جامع سلامت حاشيه شهرهاي استان، خدمات دندانپزشكي با تعرفه دولتي به مردم ارائه مي شود و اين خدمات شامل( فيشور سيلانت، فلورايد تراپي، ترميم) سالانه دو نوبت براي همه دانش آموزان استان در مدارس نيز اجرا مي شود.

دكتر هاشمي شهري با بيان اين مطلب كه ترويج اصول پيشگيرانه سلامت از برنامه هاي نظام سلامت است، افزود: در صدد هستيم تا بيش از 90 درصد خدمات سلامت را در مراكز جامع سلامت حوزه دانشگاه علوم پزشكي زاهدان به مردم ارائه نماييم.

رييس دانشگاه علوم پزشكي زاهدان با اشاره به اينكه كمپين ها و برنامه هاي آموزشي سلامت نقش بسزايي را در ارتقاي آگاهي مردم گذاشته است، بطوريكه بر اساس گزارش تيم هاي سلامت در خصوص بيماري سل، گاها با وجود سرفه هاي بيش از دو هفته، خود مردم به پزشك مراجعه مي كنند و علائم بيماري خود را اطلاع مي دهند كه اين امر نشانه بازدهي و اثربخشي برنامه هاي آموزش سلامت براي مردم است.

دكتر هاشمي شهري اهميت دادن به تغذيه سالم و سبك غذايي مطلوب و ارتقاي سلامت روان را از برنامه هاي مهم دانشگاه علوم پزشكي زاهدان در چند سال اخير عنوان كرد و افزود: دانشگاه علوم پزشكي زاهدان با جذب بيش از 30 كارشناس سلامت روان و 30 كارشناس تغذيه، برنامه هاي مشاوره اي تغذيه سالم و سلامت روان را در مراكز خدمات جامع سلامت ترويج مي كند.
تعداد بازدید:
17
نویسنده:
منبع:
http://behdasht.gov.ir
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal