اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات
۱۳۹۹/۹/۹
1398/03/22
از سوي معاونت بهداشت وزارت بهداشت؛
سازمان جهاني بهداشت، شعار روز جهاني بدون دخانيات سال جاري را با عنوان "اجازه ندهيد دخانيات، نفس شما را بگيرد " (DON’T LET TOBACCO TAKE YOUR BREATH AWAY)" اعلام كرده است.

به گزارش وبدا، هر ساله به مناسبت بزرگداشت روز جهاني بدون دخانيات در تاريخ 31 ماه مي، اقدامات هماهنگ و گسترده اي در سراسر جهان براي تنوير افكار عمومي در خصوص مضرات استعمال دخانيات انجام مي شود. شعار سازمان جهاني بهداشت در سال جاري با عنوان "اجازه ندهيد دخانيات، نفس شما را بگيرد " (DON’T LET TOBACCO TAKE YOUR BREATH AWAY)" اعلام شده است.

همچنين فعاليت ها و اقدامات براي افزايش آگاهي عموم مردم در خصوص تاثيرات مضر دخانيات، از سرطان تا بيماري هاي تنفسي مزمن، اهميت كاهش مصرف دخانيات و همچنين خطرات مواجهه با دود دست دوم و سوم تمركز مي يابد.

سازمان جهاني بهداشت توصيه كرده است تا بر پررنگ شدن تاثيرات مرگبار و خطرناك مصرف دخانيات و قرار گرفتن در معرض دود اين محصولات كه براي بسياري ناشناخته است و جلوگيري از مصرف آن به هر شكل تاكيد شود.

بر همين اساس با توجه به مصادف شدن ايام هفته بدون دخانيات با ماه مبارك رمضان و پويش ملي فشار خون، از 25 تا 31 خرداد ماه 98 به عنوان هفته ملي بدون دخانيات با شعار ملي "اماكن عمومي بدون دخانيات، حق شهروندي"تعيين و عناوين زير به عنوان شعارهاي ايام هفته در نظر گرفته شده است:

1. شنبه 25 خرداد 98 " نمايندگان مجلس، حامي قوانين كنترل دخانيات"
2. يكشنبه 26 خرداد 98 " مطالبه گري مردم براي جامعه عاري از دخانيات"
3. دوشنبه 27 خرداد 98 "ورزش و تفريحات سالم براي دوري از دخانيات"
4. سه شنبه 28 خرداد 98 "ريه سالم با دوري از دخانيات"
5. چهارشنبه 29 خرداد 98 "نقش رسانه در ترويج فرهنگ كنترل دخانيات"
6. پنجشنبه 30 خرداد 98 "ساماندهي عرضه مواد دخاني ضامن اجراي قوانين"
7. جمعه 31 خرداد 98 "آموزه هاي ديني در برابر دخانيات"
تعداد بازدید:
7
نویسنده:
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal